Andrijevica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Andrijevica është vendbanim (qytezë) dhe qendër e njësisë administrative në Mal të Zi.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2003 qyteza e Andrijevicës kishte 1.073 banorë, gjersa Komuna Andrejevica kishte 5.785 banorë.


Koordinatat: 42°44′23″V 19°47′9″L / 42.73972°V 19.78583°L / 42.73972; 19.78583