Angeliki Antoniu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Angeliki Antoniou)

Angeliki Antoniou është regjisore dhe skenariste greke e lindur më 12 korrik 1956Athinë, Greqi.

Ka fituar 12 çmime dhe 4 nominime.

Si regjisore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Eduart (2006)
 • Messerscharf - Tödliche Wege der Liebe (2002) (TV)
 • Allein unter Männern (2001) (TV)
 • Heimlicher Tanz (1999) (TV)
 • Tänze der Nacht (1997) (TV)
 • Verspielte Nächte (1997)
 • Donousa (1992)
 • Gefangene des Meeres (1991)
 • Persefoni (1987)

Si shkrimtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Eduart (2006)
 • Heimlicher Tanz (1999) (TV)
 • Tänze der Nacht (1997) (TV)
 • Verspielte Nächte (1997)
 • Donousa (1992)
 • Gefangene des Meeres (1991)
 • Das Glück sei Unbeweglichkeit (1990) (TV)
 • Persefoni (1987)