Anievas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anievas
Komunë
Vendndodhja
Anievas is located in Spanjë
Anievas
Anievas

Koordinatat: 43°12′11″V 4°0′2″P / 43.20306°V 4.00056°P / 43.20306; -4.00056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë José Díaz Gómez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.9 km2
Lartësia 268 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39451
Koordinatat 43° 12′ 11″ Veri

4° 0′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valledeanievas.com


Anievas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya valley, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Anievas ka 361 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]