RMS Titanic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Anija "Titanik")
Shko te: navigacion, kërko
RMS Titanic 3.jpg

Anija "Titanik" Ishte anija luksoze e cila po lundronte nga Anglia në Nju Jork, kur goditi ajsbergun në natën e 14 prillit, 1912, dhe u përmbyt në orët e hershme të 15 prillit.