Anisa Kospiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Anisa Kospiri (e lindur në 1980) fitoi titullin e "Mis Shqipëria 2001". Ajo ka përfaqësuar Shqipërinë në "Miss Universe 2002" dhe e bëri atë të radhitet në Top 10 vajzat më të bukura në mbarë kohën atë vit. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.