Ann-Margret Fyregård

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ann-Margret Birgitta Fyregård Granath (lindi më 10 tetor 1948) është dizajnere suedeze. Ajo ka qenë skenografe në teatër, filma dhe vallëzime që nga vitet 1970. Ajo jepi mësim në dizajne në Akademinë e Arteve Dramatike në Stokholm që nga viti 2007.

Ajo ka qenë e martuar me Björn Granath deri në vdekjen e tij.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]