Annette Bening

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annette Bening

Annette Bening lindi më 29 maj 1958 në Topeka, Kansas, ShBA. Është një aktore amerikane dhe ishte kandidate për çmimin Golden Globe në vitin 2004 në kategorin protagonistja më e mirë në një rol muzikor ose komedi. Annette Bening u kandidua me rolin në filmin Being Julia.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.