Ansoáin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ansoáin
Komunë
noform
Ansoáin
Stema_figuraBandera de Ansoáin.svg
Vendndodhja
Ansoáin is located in Spanjë
Ansoáin
Ansoáin
Ansoáin ndodhet në Navarre

Koordinatat: 42°50′8″V 1°38′22″P / 42.83556°V 1.63944°P / 42.83556; -1.63944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë Antonio Gila Gila
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2 km2
Lartësia 426 m (m.n.d.)
Popullsia 10938 banorë
Dendësia 5,500 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31013
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 50′ 8″ Veri

1° 38′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Ansoáin është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Ansoáin ka 10938 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]