Anthony Bourdain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anthony Bourdain
Anthony Bourdain 2014 (cropped).jpg
Bourdain, 2014
Informacione personale
Vendlindja New York City, New York, U.S.
Vendvdekja Kaysersberg-Vignoble, Haut-Rhin, France
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://www.anthonybourdain.com/index.html

Anthony Michael Bourdain lindi më 25 qershor, 1956New York City, New York dhe vdiq më 8 qershor, 2018Kaysersberg-Vignoble, Haut-Rhin, France. Është një aktor dhe komedian amerikan.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Anthony Bourdain – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.