Jump to content

Antti Raita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Anders "Antti" August Raita (15 nëntor 1883 – shtator 1968) ishte çiklistë finlandezë i cili e përfaqësoi vendin e tij në Lojërat Olimpike 1912. Në vitin 1912, ai ishte anëtarë i çiklistëve i cili e përfundoi në vendin e pestë në garat e çiklizmit në Lojërat Olimpike 1912. Ai e fitoi medaljen e artë në lojërat kombëtare finlandeze në vitin 1912 dhe 1913.[1]

  1. ^ "Antti Raita". Cycling Archives. Marrë më 5 maj 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)