Apium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Apium
-
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Apium
Antarët

Shiko Lista

Selinoja (lat. Apium graveolens L.) : - selin, selini me erë të rëndë (Korçë), selinë.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Apium graveolens L.
  • Apium laciniatum (DC.) Urb.
  • Apium nodiflorum (L.) Lag.
  • Apium panul (DC.) Reiche
  • Apium prostratum Labill.
  • Apium repens (Jacq.) Lag.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale