Appetite for Destruction

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Example alt text
Kapaku i Albumit

Appetite for Destruction ishte albumi i parë e groupit hard rock Amerikan Guns N' Roses. Albumi u nise të shiteshe në vitin 1987. Der me sot, albumi ka shitur më shumë se 28 milion kopje në tërë botën.

Vështrimi kritik[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Appetite for Destruction konsiderohet si një nga albumet më të famshme dhe më me influencë në tërë historinë e rock-ut.

Listë e këngëve ne album[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Welcome to the Jungle"
 2. "It's So Easy"
 3. "Nightrain"
 4. "Out ta Get Me"
 5. "Mr. Brownstone"
 6. "Paradise City"
 7. "My Michelle"
 8. "Think About You"
 9. "Sweet Child o' Mine"
 10. "You're Crazy"
 11. "Anything Goes"
 12. "Rocket Queen"