Sweet Child o'Mine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Example alt text
Sweet Child o' Mine

Sweet Child o' Mine është një këngë nga grupi hard rock Amerikan Guns N' Roses. Këjo këngë mund të gjehet në albumin e parë të Guns N' Roses Appetite for Destruction. Kënga u lëshua më 18 gusht, 1988. Stili i muzikor i këngës konsiderohet hard rock dhe heavy metal. Këjo ishte një nga këngët e parë që Guns N' Roses e shkruajtën bashkë si grup. Kënga mund të dëgjohet në filma si "The Wrestler" dhe "Step Brothers". Solo e kitarës konsiderohet si një nga solot më të famshme në historin e rokut. Sweet Child o' Mine ishte e vetmja këngë e Guns N' Roses që vajti #1 në Billboard 100.

Lidhje të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]