Arén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arén
Spanjisht : Areny de Noguera
Komunë
noform
Vendndodhja
Arén is located in Spanjë
Arén
Arén

Koordinatat: 42°16′V 0°44′L / 42.267°V 0.733°L / 42.267; 0.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Huesca
Qarku Ribagorza
Kryetari i Bashkisë Miguel Gracia Ferrer
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 119 km2
Lartësia 709 m (m.n.d.)
Popullsia 322 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arenense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22583
Faqja Zyrtare www.areny.com


Arén është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Arén ka 322 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 119 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]