Jump to content

Arıza (serial)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arıza
GjiniaAksion
Dramë
Shkruar ngaOzan Aksungur
Regjia ngaRecai Karagöz
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve30
Prodhimi
ProdhuesiOnur Güvenatam
Kohëzgjatja120 minuta
Transmetimi
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë13 shtator 2020
Transmetimi origjinal11 prill 2021
Lidhje të jashtme
https://www.ngmisr.com/services/مواعيد-المسلسل-التركي-علي-رضا-على-mbc4-بد, https://elcinema.com/press/678989072 Faqja e rrjetit

Arıza është serial turk i vitit 2020 me zhanër aksion dhe dramë turke me regji të Recai Karagöz dhe skenar nga Ozan Aksungur.

Arıza – Ali Riza është shofer taksie dhe po bën përgatitje për martesën e motrës së tij Nihan me mikun e tij të dashur. Nga ana tjetër, Halide Gurkan merr pjesë në ftesën madhështore të dhënë nga Fuat Ersojlu me rastin e ditëlindjes së babait të tij. Gjatë ftesës, djali i Fuat Burak i propozon Halides, por Halide nuk pranon. Në fund të diskutimit me Burak, Halide lë ftesën dhe hip në taksinë e alit, i cili ishte atje në atë kohë. Kur Burak, i cili ishte pas saj, përpiqet ta nxjerrë atë nga taksia, Ali ndërhyn dhe fillon një sherr. Burak ia merr Aliut shuplakën e parë të jetës së tij. Burak nuk e harron këtë dhe më pas bastis dasmën e motrës. Por gjërat dalin jashtë kontrollit.

Aktorët dhe personazhet

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktorët Personazhi Epizodet
Tolga Sarıtaş Ali Riza Altaj 1-30
Ayça Ayşin Turan Halide Gyrkan Altaj 1-30
Ahmet Mümtaz Taylan Hashmet Gyrkan 1-30
Olgun Toker Burak Ersojlu 1-30
Murat Daltaban Muzaffer Xhura 1-30
Uygar Özçelik Rasim 1-30
Pınar Çağlar Gençtürk Emine 1-30
Ali Rıza Kubilay Mithat Tekinollu 1-30
Yeşim Salkım Melek Tekinollu 1-29
Yeşim Gül Rukije Altaj 1-30
Ramazan Akcan Ramço 1-30
Ali Seçkiner Alıcı Hasan Kërbash 1-30
Yağız Can Konyalı Mert Altaj 1-30
Cankat Aydos Ferit 1-30
Hazal Benli Derya Tekinollu 1-29
Ergun Kuyucu Sabri 1-30
Kemal Burak Alper Fiko 1-30
Sıla Gözüm Asllë 1-30
Fatih Dokgöz Rıfkı 1-30
Muharrem Özcan Safir 20-30
Mert Altınışık Asllan 26-30

Personazhet e mbaruar

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktorët Personazhi Epizodet
İrem Ece Başarır Nihan Altaj 1-2
Yıldırım Gücük Salman 1-6
Burak Demir Metin 1-9
Fırat Tanış Xhabir 8-10
Almaç Sarıkaya Dogan 11
Diren Polatoğulları Numan 11-15
Şekip Taşpınar Shehmuz Atmaxha 3-16
Numan Çakır Galip Atabej 3-17
Gökay Müftüoğlu Fatih 1-17
Levent Can Fuat Ersojlu 1-19
Eda Şölenci Seda 14-21
Duygu Katagan Shebnem Ersojlu 1-28
Dilara Aksüyek Fysun Keskin 1-28
Cavit Çetin Güner Murat Ersojlu 1-28
Cem Kurtoğlu Mehmet Emin Altay 28
Rüzgar Aksoy Balaban 21-28
Nursel Köse Exhe 21-29
Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Episodat Kanali
Sezoni i parë E diel 20:00 13 shtator 2019 11 prill 2021 30 Show TV