Arben Fejzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arben Fejzo mundës shqiptar. Mori pjesë në mundjen klasike në peshën 52-57 kg, nga viti 1970 deri në vitin 1982 dhe spikati në radhët e "Tiranës", më pas të "Partizanit" për t’u rikthyer në fund të karrierës së tij sportive sërish me ekipin e "Tiranës". Pas përfundimit të karrierës sportive, është aktivizuar edhe si gjyqtar i ndeshjve të mundjes. Arben Fejzo është shpallur "Mjeshtër Sporti", ndërsa mban gjithashtu edhe titullin "Nderi i mundjes Shqiptare". U nda nga jeta më 24 shkurt 2018.[1]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Telesport. "MUNDJA NE ZI - Ndahet Nga Jeta Kampioni Arben Fejzo". Telesport. Marrë më 24 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)