Arbenit Xhemajli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbenit Xhemajli
Të dhëna personale
Emri i plotë Arbenit Xhemajli
Datëlindja 23 Prill 1998
Vendlindja Cyrihu, Zvicra
Gjatësia 1.90cm
Pozicioni Mbrojtes
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm Neuchâtel Xamax
Numri 27
Kombëtarja
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
2017-18 Përfaqësuesja kosovare e futbollit 2 (0)


Arbenit Xhemajli Ka lindur ne Cyrih, Zvicra me date 23 Prill 1998. Luan per ekipin Zviceran Neuchâtel Xamax dhe ne Përfaqësuesja kosovare e futbollit.