Arboni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbon
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Thurgau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 13.118 banorë
Faqja Zyrtare *http://www.arbon.ch/

Arboni Arboni (gjermanisht: Arbon, lat.: Arbor Felix – druri me fat) është qytet në Zvicer dhe qytet në kantonin Thurgau.

kuartet e qytetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Altstadt
  • Bergli
  • Süd-Quartier
  • Scheidweg
  • Stachen
  • Frasnacht

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sport[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]