Arcillera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arcillera
Komunë
Vendndodhja
Arcillera is located in Spanjë
Arcillera
Arcillera

Koordinatat: 41°41′58.85″V 6°20′52.66″P / 41.6996806°V 6.3479611°P / 41.6996806; -6.3479611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile and León
Provinca Zamora
Qarku Aliste
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 61 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49511
Koordinatat 41° 41′ 58.85″ Veri

6° 20′ 52.66″ Perëndim


Arcillera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aliste, të provincës Zamora, në Komunitetin Castile dhe León. Arcillera ka 61 banorë (2014).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]