Jump to content

Arctostaphylos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arctostaphylos
-
Arctostaphylos
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ericales
Familja: Ericaceae
Grupi: Arctostaphylos
Antarët

Lista e anëtarëve


Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas Philip V. Wells ne The Jepson Manual janë dy nen-gjini te Arctostaphylos:

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ericaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale