Ardjan Trebicka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardjan Trebicka.JPG

Ardjan Trebicka është këngëtar shqiptar nga Korça.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Website: http://www.ardiantrebicka.com/

Adrian Trebicka ( Born Adrian Thoma Trebicka on December 1967) Albanina singer and musican. Ardian Trebicka ( Lindur Adrian Thoma Trebicka ne 15 dhjetor 1967) eshte kengetar dhe musikant Shqipetar.

Ardian Trebicka i rritur ne Tirane por ai eshte me prejardhje Korcare. Shkollimi: Liceun Artistik--- Dega kanto

                 Academine e Arteve ne Tirane—Dega kanto

Jeta Personale:'

Z. Trebicka jeton ne qytetin e Tiraned me bashkeshorten Enkelejda Sefa Trebicka (studjuar ne Liceun artistic—Dega Picture dhe me vone Universitetin e Juridikut) dhe me vajzen e tyre Ilian Trebicka.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.