Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arena është një film i realizuar në vitin 2011. Filmi flet për Fredin, pasioni i të cilit ishte cirku. Për të realizuar ëndrrën e tij ai niset drejt metropolit.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia: Jozefina Luci
 • Aktorët:
  • Alfred Zeneli
  • Vilson Gjoca
  • Ibrahim Selishta
  • Bledian Balla
  • Alesia Gorezi
 • Prodhuar nga: Akademia e Filmit & Multimedias Marub

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok