Arenas de Iguña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arenas de Iguña
Komunë
noform
Maja Tordías, Arenas de Iguña
Flamuri_figura
Vendndodhja
Arenas de Iguña is located in Spanjë
Arenas de Iguña
Arenas de Iguña

Koordinatat: 43°11′17″V 4°2′54″P / 43.18806°V 4.04833°P / 43.18806; -4.04833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë Ramón Morais Vallés (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.82 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 1814 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39450
Koordinatat 43° 11′ 17″ Veri

4° 2′ 54″ Perëndim


Arenas de Iguña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya valley, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Arenas de Iguña ka 1814 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]