Argoños

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argoños
Komunë
noform
Panoramic view of Argoños
Flamuri_figura
Vendndodhja
Argoños is located in Spanjë
Argoños
Argoños

Koordinatat: 43°27′36″V 3°29′29″P / 43.46000°V 3.49139°P / 43.46000; -3.49139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Juan José Barrotabeña Manso (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.51 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 1614 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39197
Koordinatat 43° 27′ 36″ Veri

3° 29′ 29″ Perëndim


Argoños është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Argoños ka 1614 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]