Arian Xhumari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Arian Xhumari mjek shqiptar, lindi më 21 qershor 1921. Një ndër pionerët e neokirurgjisë shqiptare, që la gjurmë në shkencat mjekësore dhe më gjërë.[1]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "21 QERSHOR 1921, LINDI MJEKU NEUROKIRURG ARIAN XHUMARI". Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 21 dhjetor 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)