Ariany, Majorca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ariany, Majorca
Komunë dhe qytezë
noform
Parish Church of Nuestra Señora de Atocha
Vendndodhja
Ariany, Majorca is located in Spanjë
Ariany, Majorca
Ariany, Majorca

Koordinatat: 39°38′58″V 3°6′39″L / 39.64944°V 3.11083°L / 39.64944; 3.11083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Joan Ribot Mayol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.14 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 872 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 38′ 58″ Veri

3° 6′ 39″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajariany.net


Ariany, Majorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Ariany, Majorca ka 872 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]