Arinda Gjoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arinda Gjoni
Informacione
PrejardhjaRrëshen, Mirditë
ZhanriPop
Profesion(e)Kengëtare


Arinda Gjoni[1] është këngëtare shqipëtare e muzikës Pop. Ka mbaruar studimet për kanto dhe është e pasionuar përpos muzikës, dhe ndaj fotografisë e modelingut. Ajo ka lindur në Mirditë, në qytetin e Rrëshenit, në një familje artistësh. I ati i Arindës është pianist dhe profesor i muzikës, nga i cili dhe ka marrë pasionin për muzikën.[2]

Fëmijëria dhe studimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pjesën më të madhe të fëmijerisë së hershme e ka kaluar në Rrëshen. Më vonë ajo u zhvendos me familjen e saj në Tiranë. jo ka filluar të këndojë që e vogël.

Performancën e saj të parë skenike e ka pasur në moshë 10-vjeçare në Pallatin e Kulturës së qytetit të lindjes.

Studimet e mesme i kreu ne Liceun Artistik të Tiranës per kanto. Ndërsa studimet e larta i kreu në Universitetin e Arteve po për kanto.

Karriera muzikore[3][Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më datë 11 Maj 2014, Arinda Gjoni publikon videoklipin "Shpirti Flet".

Më datë 19 Gusht 2014, Arinda Gjoni publikon videoklipin "Krejt Tmiren Po Dokan".

Më datë 2 Maj 2015, Arinda Gjoni publikon videoklipin "Ilegal".

Në Shtator 2015, Arinda Gjoni merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Mekataret Nuk Ndryshojne".

Më datë 13 Dhjetor 2015, Arinda Gjoni publikon videoklipin "Nese Don".

Më datë 18 Gusht 2017, Arinda Gjoni publikon videoklipin "A Jena".

Më datë 26 Korrik 2018, Arinda Gjoni publikon videoklipin "Kce Moj Çike".

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngeve (singles)[3]:

 • Arinda Gjoni - Kce Moj Çike, publikuar më 26.07.2018
 • Arinda Gjoni - A Jena, publikuar më 18.08.2017
 • Arinda Gjoni - Nese Don, publikuar më 13.12.2015
 • Arinda Gjoni - Ilegal, publikuar më 02.05.2015
 • Arinda Gjoni - Mekataret Nuk Ndryshojne, publikuar më 10.2015[4][5]
 • Arinda Gjoni - Shpirti Flet, publikuar më 11.05.2014
 • Arinda Gjoni - Krejt Tmiren Po Dokan, publikuar më 19.08.2014

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Arinda Gjoni, fiksojeni këtë emër, nis me Ar, si ari". CLASS Lifestyle. CLASS Lifestyle. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "Arinda Gjoni, bukuroshja që shkëlqen me bukuri dhe zë". Telegrafi.com. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ a b "Arinda Gjoni (Biografia)". Teksteshqip.com. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ "Arinda Gjoni: Po rifitoj kohën e humbur". Time.al. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ "KËNGA MAGJIKE 2015". www.teksteshqip.com. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)