Arkadelphia, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arkadelphia, Arkansas
Anglisht : Arkadelphia, Arkansas
qytet
noform
Streetside in Arkadelphia
Vendndodhja
Arkadelphia, Arkansas is located in SHBA
Arkadelphia, Arkansas
Arkadelphia, Arkansas

Koordinatat: 34°7′19″V 93°3′58″P / 34.12194°V 93.06611°P / 34.12194; -93.06611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Clark
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.9 km2
 •  tokësore 18.8 km2
 •  ujore 0.1 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 10714 banorë (2010)
Dendësia 569.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 71923, 71998, 71999
Prefiksi 870
Koordinatat 34° 7′ 19″ Veri

93° 3′ 58″ Perëndim

Arkadelphia, Arkansas (Arkadelphia, Arkansas) është një qytet në qarkun Clarkshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Arkadelphia, Arkansas jetojnë 10714 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 569.9 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 18.9 km2 dhe lartësi mbidetare prej 75 m (246 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Arkadelphia, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale