Arkansas City, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arkansas City, Arkansas
Anglisht : Arkansas City
qytet
Vendndodhja
Arkansas City, Arkansas is located in SHBA
Arkansas City, Arkansas
Arkansas City, Arkansas

Koordinatat: 33°36′32″V 91°12′13″P / 33.60889°V 91.20361°P / 33.60889; -91.20361

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Desha
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.2 km2
 •  tokësore 1.2 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 366 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 71630
Prefiksi 870
Koordinatat 33° 36′ 32″ Veri

91° 12′ 13″ Perëndim

Arkansas City, Arkansas (Arkansas City) është një qytet në qarkun Deshashtetit federal Arkansas, SHBA. Në Arkansas City, Arkansas jetojnë 366 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.2 km2 (0.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 41 m (135 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Arkansas City, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale