Armando Lulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Foto nga "Launch into Contemporaneity" (2030) - “Katapultim në Bashkohësi”, 2030
Firma e Armando Lulaj

Armando Lulaj i lindur në 1980, është një artist i artit bashkëkohor që aktualisht jeton dhe punon në Tiranë, Shqipëri.[1] Lulaj është bashkëthemelues i DebatikCenter of Contemporary Art.[2]

Projekte[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Bullet in an Envelope.[3]
  • Breaking Stones[4]
  • Albanian Trilogy: A Series of Devious Stratagems[5]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndërlidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]