Armend Kabashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armend Kabashi
AUT U-21 vs. FIN U-21 2015-11-13 (176).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëArmend Kabashi
Data e lindjes (1995-12-04) 4 Dhjetor 1995 (24 vjeç)
Vendi i lindjesBad Saulgau, Gjermania
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualEintracht Braunschweig II
Numri7
Karriera në rini
0–2007LePa
2007-2013Honka
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013Pallohonka45(0)
2012–2014Honka25(0)
2013Viikingit (huazim)8(1)
2015–Eintracht Braunschweig II20(0)
Ekipi kombëtar
2014–Finland U219(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Armend Kabashi (lindi më 4 dhjetor 1995) është futbollist finlandezë i cili luan për skuadrën gjermane Eintracht Braunschweig.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Armend Kabashi". kicker.de (në gjermanisht). Marrë më 21 shtator 2015.