Arnaud Boetsch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stampa:Infobox Tennisspieler Arnaud Boetsch (* 1. prill 1969Meulan) është një lojtar i dikurshem francez Tennisi. Midis 1987 dhe 1999 fitoi ai ne pese Turniere,nga ato tre teke dhe dy në Doppel. Në vitin 1996 ai fitoi me skudren kombetare franceze në Davis Cup 3:2 kundër Suedisë.[1] Boetsch jeton në Gjeneva.

Fitoret e turniereve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arnaud Boetsch

Teke (3)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Datum Turnier Gegner Resultat
1. 13. Juni 1993 Flag of the Netherlands.svg Holanda Australia Australia 3:6, 6:3, 6:3
2. 10. Oktober 1993 Franca Franca Franca Franca 7:65, 3:6, 6:3
3. 8. Oktober 1995 Franca Franca Toulouse Flag of the United States.svg SHBA 6:4, 6:75, 6:0

Dopjo (2)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Datum Turnier Partner Gegner Resultat
1. 9. September 1991 Franca Franca Franca Franca Gjermania Gjermania
Gjermania Gjermania
6:2, 6:2
2. 1. Februar 1993 Franca Franca Franca Franca Flag of the United States.svg SHBA
flamuri Afrika jugore
6:3, 7:6

Grand-Slam-Bilanz[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Einzel[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turnier 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987
Australian Open - 1R 3R 2R 1R 2R AF 2R - - - - -
French Open 2R - 3R 2R 3R 3R 1R 1R AF 3R 2R 2R 1R
Wimbledon - - 1R 1R 3R 1R 3R AF 3R - - - -
US Open - - 2R AF 1R 1R 3R 3R 3R - - - -

Ziffer = x. Runde, AF = Achtelfinale, VF = Viertelfinale, HF = Halbfinale, F = Finale, S = Sieg

Dopjo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turnier 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987
Australian Open - - - - 1R - - - - - - - -
French Open 1R - 1R 1R VF 1R 1R 1R 2R 1R 2R 2R 2R
Wimbledon - - - - - - AF 2R - 1R - - -
US Open - - - - - - - - - - - - -

Ziffer = x. Runde, AF = Achtelfinale, VF = Viertelfinale, HF = Halbfinale, F = Finale, S = Sieg

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ergebnisse der Finalspiele

Stampa:SORTIERUNG:Boetsch, Arnaud