Arno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Arno është lumItali, i gjatë 241 km, buron në Apenine dhe rrjedh nëpër Florencë dhe derdhet tek Pisa në Detin Ligur.

Galeria[redakto | redakto tekstin burimor]