Arno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arno është lumItali, i gjatë 241 km, buron në Apenine dhe rrjedh nëpër Florencë dhe derdhet tek Pisa në Detin Ligur.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]