Arnuero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnuero
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Arnuero is located in Spanjë
Arnuero
Arnuero

Koordinatat: 43°28′23″V 3°33′47″P / 43.47306°V 3.56306°P / 43.47306; -3.56306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë José Manuel Igual Ortiz (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.66 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 2141 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39195
Koordinatat 43° 28′ 23″ Veri

3° 33′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientodearnuero.com


Arnuero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Arnuero ka 2141 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]