Arona, Tenerife

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arona, Tenerife
Komunë dhe qytezë
noform
Los Cristianos
Flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Kryetari i Bashkisë José Alberto González Reverón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.79 km2
Popullsia 80987 Instituto Canario de Estadística banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38640
Faqja Zyrtare http://www.arona.org


Arona, Tenerife është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Arona, Tenerife ka 80987 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°6′V 16°40′P / 28.100°V 16.667°P / 28.100; -16.667