Arredondo, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arredondo, Cantabria
Komunë
noform
Asón River in Arredondo
Flamuri_figura
Vendndodhja
Arredondo, Cantabria is located in Spanjë
Arredondo, Cantabria
Arredondo, Cantabria

Koordinatat: 43°16′33″V 3°36′2″P / 43.27583°V 3.60056°P / 43.27583; -3.60056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón valley
Kryetari i Bashkisë Luis Alberto Santander Peral (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.83 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 532 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39813
Koordinatat 43° 16′ 33″ Veri

3° 36′ 2″ Perëndim


Arredondo, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón valley, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Arredondo, Cantabria ka 532 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]