Arrigo Sacchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrigo Sacchi
Sacchi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëArrigo Sacchi
Data e lindjes (1946-04-01) 1 Prill 1946 (75 vjeç)
Vendi i lindjesFusignano, Itali
Gjatësia1.70m
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1964–1977Fusignano CF
1977–1979Bellaria
Ekipet e menaxhuara
1985–1987Parma
1987–1991Milan
1991–1996Italia
1996–1997Milan
1998–1999Atlético Madrid
2001Parma
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Arrigo Sacchi është ish futbollist dhe trajner i njohur italian.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.