Arroyo de San Serván

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arroyo de San Serván
Komunë
Stema_figuraArroyo de San Serván Spain.svg
Vendndodhja
Arroyo de San Serván is located in Spanjë
Arroyo de San Serván
Arroyo de San Serván

Koordinatat: 38°51′11″V 6°27′19″P / 38.85306°V 6.45528°P / 38.85306; -6.45528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Mérida - Vegas Bajas
Kryetari i Bashkisë Juan Moreno Barroso
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.1 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 4267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6850
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 51′ 11″ Veri

6° 27′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Arroyo de San Serván është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Mérida - Vegas Bajas, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Arroyo de San Serván ka 4267 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]