Arshiki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arshiki është term që përdoret në muzikë dhe nënkupton vendin ku mbështeten telat e sharkisë.

Po ashtu ky term nga muzikantët në rrafshin e Dukagjinit në vitet pas luftës së dytë botërore është përdoret edhe për të shprehur lëvizjet e dy të dashuruarve në fazë fillestare.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.