Artà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artà
Komunë dhe qytezë
noform
Pamje
Vendndodhja
Artà is located in Spanjë
Artà
Artà

Koordinatat: 39°41′32″V 3°20′57″L / 39.69222°V 3.34917°L / 39.69222; 3.34917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Jaume Alzamora Riera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 139.79 km2
Popullsia 7113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 41′ 32″ Veri

3° 20′ 57″ Lindje

Faqja Zyrtare Arta-web.com


Artà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Artà ka 7113 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 139.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]