Narta (lumë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Arta (lumë))
Shko te: navigacion, kërko

Lumi i Nartës është 140 km i gjatë dhe buron në Zagorie (Greqi) ndërsa derdhet Detin Jon.

Ura e Nartës.