Jump to content

Artemisia (Bimë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Artemisia
noform
noform
Artemisia cina
Klasifikimi Shkencor
Mbretëria Bimë
Mbindarja Spermatophyta
Ndarja Magnoliophyta
Klasa Magnoliopsida
Nënklasa Asteridae
Rendi Asterales
Familja Asteraceae
Nënfamilja Asteroidae
Fisi Anthemideae
Nënfisi Artemisiinae
Gjinia Artemisia
Lloji Shiko Lista e llojeve të ArtemisiasArtemisia është grup i familjes Asteraceae.

Artemisia në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale