Artgrafisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Artgrafistë janë botuesit privatë dhe institucionet publike me tё drejtë botimi që ideojnë dhe realizojnë përgatitjen dhe paraqitjen tërësore grafike, disenjimin e shtypshkrimeve, formatimin për diagramimin e brendshëm dhe ilustrimin e librave.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.