Arunaçal Pradesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Arunaçal Pradesh në Indi

Arunaçal Pradesh është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 1 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Itanagar.[1]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Arunaçal Pradesh". Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 shkurt 2011. Marrë më 22 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)