Arunaçal Pradesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Arunaçal Pradesh në Indi

Arunaçal Pradesh është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 1 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Itanagar.[1]

Burime[redakto | përpunoni burim]