As Neves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
As Neves
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Condado
Kryetari i Bashkisë Raúl Emilio Castro Rodríguez
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.99 km2
Popullsia 4,429 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit nevense
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.asneves.com


As Neves është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Condado, të provincës Pontevedra, në Galicia. As Neves ka 4,429 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]