Ash Flat, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ash Flat, Arkansas
Anglisht : Ash Flat, Arkansas
qytet
Vendndodhja
Ash Flat, Arkansas is located in SHBA
Ash Flat, Arkansas
Ash Flat, Arkansas

Koordinatat: 36°13′52″V 91°36′33″P / 36.23111°V 91.60917°P / 36.23111; -91.60917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Sharp, Fulton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
 •  tokësore 15.9 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 1082 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72513
Prefiksi 870
Koordinatat 36° 13′ 52″ Veri

91° 36′ 33″ Perëndim

Ash Flat, Arkansas (Ash Flat, Arkansas) është një qytet në qarkun Sharp, Fultonshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Ash Flat, Arkansas jetojnë 1082 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 15.9 km2 dhe lartësi mbidetare prej 202 m (663 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ash Flat, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale