Ashdown, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ashdown, Arkansas
Anglisht : City of Ashdown
qytet
noform
Little River County Courthouse
Vendndodhja
Ashdown, Arkansas is located in SHBA
Ashdown, Arkansas
Ashdown, Arkansas

Koordinatat: 33°40′24″V 94°7′38″P / 33.67333°V 94.12722°P / 33.67333; -94.12722

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Little River
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.5 km2
 •  tokësore 18.4 km2
 •  ujore 0.1 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 4723 banorë (2010)
Dendësia 255.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi June 11, 1892
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 71822
Prefiksi 870
Koordinatat 33° 40′ 24″ Veri

94° 7′ 38″ Perëndim

Ashdown, Arkansas (City of Ashdown) është një qytet në qarkun Little Rivershtetit federal Arkansas, SHBA. Në Ashdown, Arkansas jetojnë 4723 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 255.3 banor/km2 (665.2 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 18.5 km2 (7.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 98 m (322 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ashdown, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale