Astrit Veliaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrit Veliaj
Astrit Veliaj.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2013 – Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi në: Tiranë
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan
Partia politike: Partia Demokratike

Astrit Veliaj eshtë politikan shqiptar, deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Astrit Veliaj, është diplomuar në Universitetin e Tiranës në Fakultetin e Drejtësisë. Ka kryer studimet Master në Shkencat Administrative. Ka një karrirë profesionale të larmishme, gjatë së cilës ka punuar si magazinier, menaxher dhe administrator në ndërrmarje shtetërore, drejtues biznesi në tregti dhe në sektorin e ndërtimit. Prej vitit 2000 e në vijim është President i shoqërisë UFO shpk., Albanian University. Z. Veliaj është akuzuar nga prokuroria per “Shkatërrim të pronës” dhe “Ndërtim të paligjshëm në pronë publike”. [1] [2]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

{reflist}

  1. ^ http://www.panorama.com.al/akuzohet-per-shakterrim-prone-prokuroria-gjobe-1-mln-leke-per-deputetin-veliaj/
  2. ^ https://www.balkanweb.com/gjyqi-per-deputetin-astrit-veliaj-gjykata-shtyn-ne-daten-20-nentor-vendimin/