Jump to content

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lisa e deputetëve të legjislaturës XVIIIKuvenditRepublikës së Shqipërisë, vitet 2013-2017.

Deputetët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Partia Demokratike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Albina Deda
 2. Aldo Bumçi
 3. Alban Zeneli
 4. Albana Vokshi
 5. Arben Imami
 6. Arben Ristani
 7. Ardian Turku
 8. Astrit Patozi
 9. Astrit Veliaj
 10. Bedri Hoxha
 11. Bedri Mihaj (zëvendësoi Sokol Olldashin)
 12. Besnik Dushaj
 13. Dashamir Shehi
 14. Edi Paloka
 15. Edmond Spaho
 16. Eduard Halimi
 17. Eduard Selami
 18. Eleina Qirici
 19. Flamur Noka
 20. Florjon Mima
 21. Genc Pollo
 22. Genc Ruli
 23. Gent Strazimiri
 24. Gerti Bogdani
 25. Gjergji Papa
 26. Gjovalin Bzhetaj
 27. Halim Kosova
 28. Helidon Bushati
 29. Igli Cara
 30. Jorida Tabaku
 31. Jozefina Topalli
 32. Kastriot Islami
 33. Keltis Kruja
 34. Kozma Dashi
 35. Liljana Elmazi
 36. Luçiano Boçi
 37. majlinda Bregu
 38. Mesila Doda
 39. Myqerem Tafaj
 40. Oerd Bylykbashi
 41. Ridvan Bode
 42. Roland Keta
 43. Sali Berisha
 44. Sokol Olldashi
 45. Sherefedin Shehu
 46. Voltana Ademi

Partia Socialiste[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Adelina Rista (zëvendësoi Eglantina Gjermenin)
 2. Alfred Peza
 3. Anastas Angjeli
 4. Andrea Marto
 5. Anduel Xhindi (zëvendësoi Ilirjan Celibashin)
 6. Anila Agalliu (zëvendësoi Ermonela Felajn)
 7. Arben Ndoka (zëvendësoi Mirela Nelin (Syku) që zëvendësoi Mejreme Delishin, që zëvendësoi Mimi Kodhelin)
 8. Arben Çuko
 9. Armando Prenga
 10. Armando Subashi
 11. Arta Dade
 12. Artan Gaçi
 13. Bashkim Fino
 14. Ben Blushi
 15. Besnik Baraj
 16. Blendi Klosi
 17. Blerina Gjylameti (zëvendësoi Lindita Nikollën)
 18. Dashamir Kamberi (zëvendësoi Arben Ahmetajn)
 19. Dashamir Peza
 20. Eduard Bejko
 21. Eduard Shalsi
 22. Enkelejda Shkreli (zëvendësoi Milena Hariton)
 23. Erion Braçe
 24. Erjeta Alhysa (zëvendësoi Ditmir Bushatin)
 25. Ervin Bushati (zëvendësoi Saimir Tahirin)
 26. Ervin Koçi
 27. Esmeralda Shkjau (zëvendësoi Ilir Beqajn)
 28. Fatmir Toçi
 29. Fatmir Xhafa
 30. Fidel Ylli
 31. Gentian Bejko
 32. Gramoz Ruçi
 33. Ilir Beqaj
 34. Ilir Xhakolli
 35. Ilirjan Pendavinji
 36. Klodiana Spahiu
 37. Koço Kokëdhima
 38. Luiza Xhuvani
 39. Luljeta Arapi (zëvendësoi Damian Gjiknurin)
 40. majlinda Bufi
 41. Mimoza Hafizi
 42. Musa Ulqini
 43. Namik Dokle
 44. Namik Kopliku
 45. Olta Xhaçka
 46. Pandeli majko
 47. Parid Cara
 48. Paulin Stërkaj
 49. Piro Lutaj
 50. Pjerin Ndreu
 51. Rakip Suli
 52. Sadri Abazi
 53. Shkëlqim Cani
 54. Taulant Balla
 55. Tom Doshi
 56. Valentina Leskaj
 57. Vasilika Hysi
 58. Vexhi Muçmata
 59. Vladimir Kosta ( zëvendësoi Erion Veliajn )
 60. Xhemal Qefalia
 61. Ylli Ziçishti

Lëvizja Socialiste për Integrim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Agron Çela
 2. Bujar Derveni (zëvendësoi Edmond Panaritin, që zëvendësoi Ermira Koçin, që zëvendësoi Klodjana Pashkajn, që zëvendësoi Merita Kuçin, që zëvendësoi Silvana Maksutin, që zëvendësoi Lefter Kokën)
 3. Bujar Kollgjeri (ishte deputet i Partisë Republikane)
 4. Gledion Rehovica
 5. Gjovalin Kadeli (ishte deputet i Partisë Demokratike)
 6. Ilir Meta
 7. Kejdi Mehmetaj (zëvendësoi Klajda Gjoshën)
 8. Luan Rama
 9. Monika Kryemadhi
 10. Petrit Vasili
 11. Përparim Spahiu
 12. Piro Kapurani
 13. Robert Bitri
 14. Silva Caka ( zëvendësoi Nasip Naçon)
 15. Spartak Braho
 16. Shkëlqim Selami
 17. Vangjel Tavo

Partia Republikane[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Agron Duka
 2. Fatmir Mediu
 3. Ylli Shehu

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Aqif Rakipi
 2. Dashamir Tahiri
 3. Omer Mamo
 4. Shpëtim Idrizi ( ishte deputet i Partisë Demokratike)
 5. Tahir Muhedini

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]