Olta Xhaçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olta Xhaçka in 2018.jpg

Olta Xhaçka ka lindur në qytetin e Tiranës më 25 dhjetor 1979. Është deputete e Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë.

Olta Xhaçka emërohet Ministër i Mirëqenies Sociale dhe i Rinisë me 79 Vota në Parlament ( 23 Mars 2017 ). Në shtator 2017, znj. Xhaçka emërohet Ministre e Mbrojtjes.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.